Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Szezlongi i sofy dwuosobowe od Bodzio Meble

Szezlongi i sofy dwuosobowe od Bodzio Meble

Wśród salonów meblowych ze sporym wyborem wariantów do każdego z pomieszczeń jest Bodzio Meble. Dzisiaj przyjrzymy się propozycjom na sofy dwuosobowe i szezlongi, które możesz umieścić w swoim salonie.

  1. Sofy dwuosobowe od Bodzio Meble
  2. Szezlongi w Meble Bodzio
  3. Komfortowy wypoczynek na sofie czy szezlongu?

Zapoznaj się z naszymi podpowiedziami i stwórz kącik do odpoczynku na nowo!

Sofy dwuosobowe od Bodzio Meble

Co cechuje najlepsze sofy dwuosobowe? To przede wszystkim:

  • Komfort użytkowania. Na oczekiwania wobec komfortu składa się przede wszystkim ergonomia, poziom twardości, wysokiej jakości materiał oraz stabilne nóżki. Sprężyny faliste sprawdzą się w sofie, po której oczekujesz miękkości.
  • Estetyka. Styl sofy powinien być spójny z wystrojem salonu lub sypialni. Istotna jest jej szerokość, która nie powinna być na tyle duża, by zdominować całą kompozycję.
  • Funkcjonalność. Najczęściej sofy dla dwóch osób pozbawione są funkcji spania. Jednak możesz wybrać dla nich dodatkowe opcje takie jak podłokietniki i poduchy.  Świetnie też sprawdzą się rzeczy z tej samej kolekcji dla uzupełnienia aranżacji.

Szezlongi w Meble Bodzio

Teraz pora na szezlongi. Nie jest to klasyczna sofka, ani krzesło, ma jednak cechy obu tych mebli. Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem dopasowanym do pozycji ciała człowieka, by umożliwić komfortowy odpoczynek podczas drzemki, oglądania telewizji lub czytania. Nie jest absolutnie łóżko, jednak możesz wykorzystać je do krótkiego relaksu. Gdy planujesz zamówić szezlong ważne, by upewnić się o następujących cechach:

  • Wielkość i proporcje. Wysokość i długość szezlonga powinna być dopasowana do Twoich proporcji, ewentualnie wybrana z kompromisem dla każdego użytkownika.
  • Funkcjonalność. Tradycyjne szezlongi nie są regulowane, możesz jednak sięgnąć po kategorie produktu z opcją dostosowania pochylenia czy funkcją spania.
  • Materiał. Najchętniej wybieraną opcją jest miękka tkanina, skóra ekologiczna lub naturalna.

Komfortowy wypoczynek na sofie czy szezlongu?

Zastosowanie jednego i drugiego mebla jest podobne – na sofie i szezlongu można wygodnie odpocząć. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Sofa dwuosobowa może zostać ustawiona w salonie ewentualnie otwartej przestrzeni między kuchnią i salonem. Sprawdzi się też jako element dekoracyjny i funkcjonalny np. w poczekalni firmy. Szezlong natomiast znajdzie swoje miejsce blisko szafy w domu, obok sofy, w sypialni lub pokoju dziecięcym. Możliwości są spore zwłaszcza gdy zamówienie obejmuje szezlong regulowany lub w formie płaskiego pojedynczego łóżka. Decyzja o wyborze między nimi powinna uwzględniać funkcję, miejsce wykorzystania i dopasowanie do wewnętrznej aranżacji.