Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Mała przestrzeń, duży potencjał - praktyczne meble do niewielkiej łazienki

Mała przestrzeń, duży potencjał - praktyczne meble do niewielkiej łazienki

Urządzenie małej łazienki to trudne i czasochłonne zadanie. Kiedy zostaną położone płytki, oświetlenie i armatura, nadchodzi kolej na największe wyzwanie — znalezienie mebli, które zajmują mało miejsca oraz mieszczą wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań praktycznych szafek łazienkowych.

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mały metraż wcale nie musi oznaczać problemów z urządzeniem wymarzonego wnętrza. Szafki łazienkowe coraz częściej są dostosowane do wyjątkowych warunków spowodowanych brakiem miejsca. Jednym z najważniejszych kroków, który poprzedza aranżację łazienki, jest przemyślane zaplanowanie przestrzeni. Warto zastanowić się, co będzie przechowywane w tym pomieszczeniu — które przedmioty muszą zostać w łazience i czy któregoś z nich nie da się przenieść na przykład do pokoju. Należy pamiętać o zachowaniu pewnej odległości między meblami — jeśli szafki i urządzenia będą za mocno poupychane, to korzystanie z nich okaże się niewygodne i po pewnym czasie spowoduje irytację. Warto wybrać meble i armaturę przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych — praktyczne i piękne szafki łazienkowe można kupić na przykład w sklepie Akord.

Szafka z umywalką, czyli jak oszczędzać miejsce

Jak urządzić przestrzeń w problematycznej łazience? Warto stawiać na praktyczne połączenia. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór szafki z umywalką — dzięki temu niewielka przestrzeń zostanie sprytnie wykorzystana. W schowku pod zlewem można przechowywać papier toaletowy, środki czystości oraz wszystkie przedmioty, które nie powinny znajdować się na widoku. Taka szafka może ukryć nieestetyczne rury, które szczególnie często były montowane starych blokach i do dziś szpecą całe pomieszczenie.

Małe i praktyczne szafki stojące

Szafki łazienkowe to niezbędny element wyposażenia — zgodzą się z tym w szczególności kobiety, które mają dziesiątki kosmetyków i nie do końca wiedzą, gdzie mogą przechowywać wszystkie opakowania, buteleczki i ręczniki. Jeśli między pralką a umywalką znajduje się niewielka przestrzeń, to jest nadzieja, że uda się ją rozsądnie zagospodarować. Warto zastanowić się nad stojącą szafką łazienkową — szeroki mebel raczej nie wchodzi w grę, ponieważ zajmuje za dużo miejsca, jednak wąskie schowki na drobnostki sprawdzą się idealnie. Szafki o wymiarach 30 × 30 będą strzałem w dziesiątkę! Dzięki niewielkim rozmiarom łatwo będzie je wpasować pomiędzy inne elementy zabudowy. Praktyczny mebel pełni funkcję uniwersalnego schowka, a do tego stanowi gustowną dekorację.

Czy warto wybierać słupki do łazienki?

Słupki to najlepszy wybór w przypadku małej łazienki. Wysoki mebel doskonale sprawdza się na niewielkim metrażu — sprytnie wykorzystuje pozostałą przestrzeń i mieści mnóstwo kosmetyków oraz innych akcesoriów. Słupki są sprzedawane pod wieloma postaciami. Mogą mieć szuflady, drzwiczki lub otwarte wnęki — wybór odpowiedniego modelu zależy wyłącznie od upodobań właściciela. Regały łazienkowe łatwo dopasować do stylu wnętrza, ponieważ stosowane wykończenia są niezwykle różnorodne. Najpopularniejszym wyborem są słupki w kolorze:

  • białym,
  • czarnym,
  • szarym,
  • czerwonym,
  • grafitowym.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także meble z drewnianą okleiną — zarówno te, które przypominają jasny, surowy materiał, jak i modele pokryte eleganckim, ciemnym lakierem.

Co zrobić, gdy zabraknie miejsca na szafkę łazienkową?

Jeżeli przestrzeń na podłodze jest już wykorzystana co do centymetra, to należy szukać miejsca nieco wyżej. Szafki łazienkowe można powiesić — wiszące modele prezentują się równie dobrze, co ich stojące odpowiedniki, a do tego o wiele łatwiej znaleźć dla nich ustawny kąt. W zależności od dostępnej przestrzeni właściciel może zdecydować się na wąski model zajmujący jedynie 30 centymetrów lub szerszą, dwudrzwiową szafkę mającą około 60 centymetrów. W niewielkiej łazience warto stawiać na minimalizm. Najlepiej sprawdzą się tam meble proste, pozbawione ekstrawaganckich zdobień. Dzięki temu łazienka będzie wyglądać na uporządkowaną i odrobinę większą.