Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Rodzaje zawiasów meblowych

Rodzaje zawiasów meblowych

Różnego rodzaju szafy i szafki obecne są w każdym pomieszczeniu, w domach, szkołach, biurach i innych placówkach publicznych. Aby zapewnić ich odpowiednie działanie, należy wyposażyć ich drzwiczki w zawiasy odpowiedniego rodzaju. Warto jednak pamiętać, że zawiasy to nie tylko cicha i płynna praca drzwiczek, ale także utrzymanie ich w odpowiedniej pozycji.


Sprawdź jakie zawiasy możesz kupić w specjalistycznym sklepie

Belmeb to sklep z akcesoriami niezbędnymi podczas tworzenia różnego rodzaju mebli. Nasza oferta jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, dla których własnoręczna produkcja mebli jest relaksującym hobby. Obie grupy klientów znajdą u nas akcesoria najwyższej jakości, wśród nich zawiasy meblowe różnego rodzaju. Sporo miejsca zajmują u nas zawiasy stanowiące podstawowy rodzaj okucia meblowego. Oto podstawowe rodzaje zawiasów meblowych:

  • zawiasy nakładane,
  • zawiasy wpuszczane,
  • zawiasy kątowe,
  • zawiasy tłoczkowe,
  • zawiasy cylindryczne,
  • zawiasy równoległe,
  • zawiasy uzupełniające,
  • zawiasy puszkowe i bezpuszkowe,
  • zawiasy bliźniacze.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na zawiasy montowane w drzwiczkach położonych na zewnątrz korpusu mebla lub pomiędzy ściankami szafki. Mamy także zawiasy przeznaczone do drzwi szklanych lub ramek aluminiowych, w których nie ma miejsca, aby zamontować puszkę standardowego zawiasu.


Wybierz zawiasy dopasowane do Twoich mebli

Nowoczesna technologia sprawia, że także rynek zawiasów meblowych rozwija się bardzo dynamicznie. W Belmeb oferujemy szeroki wybór różnorodnych zawiasów przeznaczonych do montażu w drzwiach różnego typu, w meblach kuchennych i nie tylko. Umocujesz na nich zarówno drzwi szafki w górnych szafkach wiszących, jak i drzwi szafki położone na bokach szafki. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów, takich jak na przykład cieszącej się zaufaniem klientów włoskiej marki Salice. Mamy także produkty marek Blum, Sevroll, GTV i wielu innych.


Zawiasy drzwiowe należą do jednych z najintensywniej eksploatowanych elementów każdej szafy i szafki, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni zawias meblowy najwyższej jakości dopasowany do danego mebla. Wielokrotne zamykanie i otwieranie drzwiczek nie musi powodować hałasu, wystarczy, że zdecydujesz się na zainstalowanie zawiasów z cichym domykiem. Natomiast jeśli dojdzie do obniżenia się drzwiczek, możesz szybko podnieść je za pomocą śruby regulujące zawias. Dla jeszcze większej wygody możesz zamontować zawiasy typu push-to-open, dzięki temu drzwi nie wymagają dodatkowego uchwytu. Wybierając akcesoria tego typu, należy zwracać szczególną uwagę na ich jakość, tylko solidne typy zawiasów posłużą przez lata.


Gdzie kupić zawiasy najwyższej jakości?

Na rynku znajdziesz wiele specjalistycznych sklepów, w których gronie już od 3 dekad znajduje się sklep Belmeb. Z oferty naszego sklepu korzystają zarówno profesjonalni stolarze, jak i amatorzy - dla wszystkich mamy odpowiednie akcesoria meblowe niezbędne do ich pracy. Większość dostępnych w naszym asortymencie zawiasów wykonanych jest z solidnego metalu, ale mamy także modele wykonane z tworzywa sztucznego, a nawet egzemplarze łączące w sobie tworzywo i metal. Można je montować w drzwiach różnego rodzaju, także w nietypowych, jak drzwi w szafkach narożnych, drzwi uchylno-składane czy dwustronne.


Nasz asortyment uzupełniamy na bieżąco o wszelkie meblarskie nowinki, znajdziesz więc u nas wszystko, czego potrzebujesz, aby skonstruować nowoczesne meble. Nasze zawiasy przeznaczone są do drzwi drewnianych, szklanych lub do ramki aluminiowej. Oferujemy również zawiasy do drzwi z szerokim kątem otwarcia - także w wielu kolorach. Niezależnie od tego, czy potrzebny Ci jest zawias składany, zawias bliźniaczy czy inne nietypowe rodzaje zawiasów, jesteśmy przekonani, że znajdziesz je u nas. Sprawdź nasze zawiasy meblowe dostępne online i w sklepie stacjonarnym.