Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Przewodnik po wyborze mebli kuchennych: klasyczne i nowoczesne zestawy

Przewodnik po wyborze mebli kuchennych: klasyczne i nowoczesne zestawy

Kuchnia to jedno z ważniejszych miejsc w każdym domu, dlatego powinna być dobrze zaprojektowana i umeblowana. Nie ma tutaj miejsca na przypadkowe elementy. Każdy szczegół musi być starannie dopracowany i przemyślany. Meble do kuchni kupujemy na długie lata. Liczymy na ich solidne wykonanie i trwałą jakość. A do tego chcemy, aby były ładne i eleganckie. Meble do kuchni mają praktyczny wymiar, ale są również ozdobą mieszkania.

Gotowe zestawy mebli kuchennych

Aby cieszyć się swoją kuchnią, warto zainwestować w coś, co przetrwa lata i usprawni nam codzienne życie – gotowy zestaw mebli kuchennych. Jest to opcja tym atrakcyjniejsza, że pozwala zaoszczędzić czas i, nierzadko, pieniądze. Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego zestawu, warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i posiadanym dobytkiem. Potrzebujemy zabudowy, która pomieści wszystkie niezbędne akcesoria kuchenne – garnki, talerze, miski, różne sprzęty, zapasy żywności, książki kucharskie itd., dlatego szafki i szuflady muszą być pojemne i głębokie. Spotykane w ofercie sklepów gotowe zestawy mebli kuchennych łączą użyteczność z nowoczesnym designem. Nie musimy sami zestawiać poszczególnych elementów wyposażenia kuchni, w gotowych zestawach znajdziemy wszystko, co niezbędne, aby nasza kuchnia była funkcjonalna i piękna.

Klasyczne szafki do kuchni

Komplety mebli kuchennych składają się z szafek dolnych i górnych, które mogą różnić się pojemnością, głębokością i sposobem zamykania. Wśród szafek dolnych wyróżniamy szafki stojące otwierane oraz szersze i węższe szuflady. Pojemne duże szuflady są bardzo praktyczne, pozwalają przechowywać różnego rodzaju zapasy żywności, takie jak kasze, cukier, mąkę, makarony, napoje. Jedzenie przełożone do puszek czy słoików i odpowiednio opisane, pozwoli szybko znaleźć to, czego szukamy. Klasyczne szafki do kuchni, stojące, są duże i głębokie, ponieważ utrzymują masywny blat. Możemy schować w nich garnki, zastawę stołową, kubki, filiżanki, zapasy żywności. Szafki górne są nieco mniejsze, wiesza się je ok. 70 cm nad blatem, a ich podstawową funkcją jest zwiększenie miejsca do przechowywania.

O trwałości i wyglądzie szafek kuchennych decyduje często tworzywo, z którego powstały. Klasyczne szafki do kuchni tworzą przestrzeń łączącą tradycję z nowoczesnością. Kuchnia w stylu klasycznym jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ składa się z elementów prostych, ale funkcjonalnych i jednocześnie eleganckich. Klasyczne szafki do kuchni to propozycja uniwersalna i ponadczasowa. Takie meble dostępne są w ofercie sklepu meblowego Maruś.

Klasyczne szafki do kuchni mają często białe, beżowe lub szare fronty. Szafki mogą być proste i minimalistyczne bądź bogato zdobione – frezowane, żłobione, ze szklanymi wstawkami. To, na jakie szafki się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od naszego gustu.

Nowoczesne meble do kuchni

Nowoczesne meble do kuchni cechuje jakość wykonania i piękny elegancki wygląd. W wykończeniu mebli wykorzystuje się obecnie nietypowe i oryginalne materiały np. beton, stal, szkło, cegłę, które tworzą wyjątkowy klimat danej przestrzeni. Dotyczy to głównie kuchni w stylu loftowym czy industrialnym. W kuchniach nowoczesnych pojawiają się tradycyjne stonowane kolory frontów – białe, beżowe, brązowe – są one jednak przełamane jakimś efektownym detalem. Mogą to być przeszklone podświetlane szafki, metalowe półki, cegła zamiast kuchennych płytek ściennych. Równie często spotyka się mocne kolory szafek, granat, szarość, a nawet czerń. Nowoczesne meble do kuchni to więcej odwagi i niestandardowych rozwiązań.