Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Łóżko pojedyncze czy podwójne? Jakie wybrać dla dziecka?

Łóżko pojedyncze czy podwójne? Jakie wybrać dla dziecka?

Szukasz odpowiedniego łóżka dla swojego dziecka? Zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku modeli będzie bardziej odpowiedni – pojedynczy czy podwójny? Żeby rozwiać Twoje wątpliwości przygotowaliśmy mini poradnik. Dowiesz się z niego, jaki mebel będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej pociechy. Zapraszamy do lektury.

Powody, dla których wybór dziecięcych łóżek jest tak ważny

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, spędzają w swoich łóżkach wiele czasu. W związku z tym powszechnie uważa się, że jest ono najistotniejszym meblem w pokoju malucha. Ze względu na to, jak ważną rolę spełnia, jego wybór nie powinien być przypadkowy. Niewłaściwie dopasowany model znacząco obniży jakość wypoczynku dziecka, co w dłuższej perspektywie odbije się negatywnie na samopoczuciu, a nawet zdrowiu malucha. Ponadto może również zaburzyć jego prawidłowy rozwój. Na co zatem należy zwracać szczególną uwagę, podczas wybierania odpowiedniego mebla wypoczynkowego dla swojej pociechy? Głównie na wygodę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Jakie łóżka będzie lepsze dla dziecka – pojedyncze czy podwójne?

Na rynku dostępne są rozmaite modele łóżek dedykowanych dzieciom. Można wybierać spośród pojedynczych i podwójnych modeli, piętrowych, z antresolą czy stanowiących wielofunkcyjne rozwiązania. Które z nich okażą się jednak trafionym wyborem dla maluchów? Łóżka pojedyncze to niewątpliwie rozwiązanie idealne dla jedynaka lub rodzeństwa, które ma osobne pokoje. Odpowiednio dopasowane zapewniają dzieciom maksymalny komfort podczas snu, a także prywatną przestrzeń, w której mogą oddawać się wypoczynkowi. Łóżka pojedyncze dla dzieci mogą sprawdzić się również w pokojach zamieszkanych przez więcej niż jedno dziecko, jednak pod warunkiem, że będzie na to dostateczna ilość miejsca. Trzeba pamiętać bowiem o tym, że dziecięcy pokój spełnia nie tylko funkcję sypialni. Dziecko musi mieć w nim również kąt do zabawy czy odrabiania lekcji. Dlatego też w przypadku niewielkich przestrzeni zamieszkiwanych przez rodzeństwo, lepiej sprawdzą się piętrowe łóżka podwójne. Tego typu meble nie tylko zajmują mniej miejsca, ale są poniekąd również dodatkową atrakcją dla maluchów. Dzieci najczęściej przekształcają je w bazy, traktują jako przestrzeń do wspinaczki i realizacji wielu innych pomysłów. To rozwiązanie, które pozwoli na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni pomimo jej niewielkiego metrażu.

Gdzie kupić wysokiej jakości łóżko do dziecięcego pokoju?

Niezależnie od tego, czy interesują Cię pojedyncze meble, czy łóżka podwójne dla dzieci, przed dokonaniem zakupu konkretnego modelu upewnij się, że spełnia wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa. Powinno być trwałe, solidne, wykonane z naturalnych materiałów i pokryte atestowanymi farbami lub lakierami. Meble, które spełniają najbardziej wyśrubowane normy, będąc jednocześnie doskonałym wyborem dla dzieci w każdym wieku, są te oferowane przez e-sklep Łóżkolandia. Znajdziesz je pod adresem: lozkolandia.pl. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu, gdyż jest niezwykle interesujący.