Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Meble technorattanowe - czym się wyróżniają

Meble technorattanowe - czym się wyróżniają

Wygodne meble ogrodowe tworzą przestrzeń do przyjemnego relaksu na świeżym powietrzu. Szeroki wybór rozwiązań dostępnych na rynku sprawia, że każdy może dopasować wyposażenie do swoich potrzeb i upodobań estetycznych. Obok klasycznych konstrukcji olbrzymią popularnością cieszą się modele z tworzyw sztucznych, w tym z efektownego technorattanu.

Jak powstają meble technorattanowe i jakie są ich najważniejsze zalety? Czy takie rozwiązania da się wykorzystać w każdym ogrodzie? O tym wszystkim napiszemy poniżej.



Meble technorattanowe do ogrodu - jak się je wytwarza?



Technorattan (określany też jako eko-rattan lub rattan syntetyczny) to materiał chętnie wykorzystywany do wytwarzania praktycznych mebli do przestrzeni prywatnych, publicznych i ogródków gastronomicznych branży HoReCa.

W tym przypadku wyposażenie powstaje z tworzywa sztucznego w formie trwałych włókien (wzmocniony polietylen HDPE lub poliuretan). Z nich wykonuje się plecionki na metalowych stelażach. W efekcie powstają krzesła, fotele, sofy i stoliki z wyglądu przypominające rozwiązania z naturalnej wikliny lub rattanu (od którego zresztą tworzywo zyskało swoją nazwę), wyróżniające się jednak znacznie lepszymi parametrami technicznymi, jak choćby produkty dostępne na stronie: https://bazkar.pl/zestawy-mebli-ogrodowych-23.

Dzięki dużej elastyczności włókien oraz dostępności wielu wariantów kolorystycznych, można uzyskać konstrukcje wpisujące się we wszystkie popularne nurty ogrodowe - od aranżacji minimalistycznych i nowoczesnych, po tradycyjne ogrody retro.



Całoroczne wyposażenie ogrodowe, czyli trwałe meble z technorattanu



W czym technorattan jest lepszy od naturalnych materiałów? Przede wszystkim wyróżnia go znacznie większa trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne bądź niszczycielskie działanie warunków atmosferycznych. Krzesła i stoliki z technorattanu nie odkształcają się, nie pękają pod wpływem zmian temperatury, opadów deszczu i śniegu. Nie niszczy ich również promieniowanie UV ani podwyższona wilgoć.

W efekcie takie produkty da się przechowywać na zewnątrz w zasadzie przez cały rok, bez obaw o zachowanie optymalnej kondycji ogrodowego wyposażenia przez długi czas. Co najwyżej zestawy przechowywane na tarasie lub w altanie warto okryć pokrowcami lub folią, by niepotrzebnie nie zabrudziły się, gdy akurat nie są eksploatowane.



Pielęgnacja mebli technorattanowych - wygoda i komfort dla użytkowników



Meble z naturalnych plecionek wymagają nie tylko właściwego przechowywania w sezonie zimowym, ale też prawidłowej pielęgnacji, zgodnej z zaleceniami producenta. Należy je regularnie oczyszczać, dbając o to, by do ich wnętrza nie dostała się woda. Niezbędna jest także regularna impregnacja, skutecznie chroniąca przed uszkodzeniami.

A jak wygląda pielęgnacja mebli technorattanowych? Zazwyczaj do oczyszczenia ich powierzchni wystarczy miękka szmatka lub szczotka oraz woda z odrobiną detergentu, który pozwala usunąć wszelkie popularne zabrudzenia (błoto, plamy z napojów i jedzenia). Po umyciu meble należy tylko pozostawić do wyschnięcia, by znów można było z nich wygodnie korzystać.



Modne i stylowe wyposażenie ogrodowe z technorattanu



Nowoczesne wyposażenie technorattanowe można wzbogacić o stylowe dodatki, dodające im ciekawego charakteru. Pojawiają się choćby wielobarwne poduszki na siedziska oraz dekoracyjne jaśki, które nie tylko podnoszą komfort siedzenia, ale też niewielkim kosztem pozwalają odmienić wygląd przydomowej strefy do wypoczynku.

Podoba się Wam wielofunkcyjność i uniwersalność takich produktów? Warto zatem sprawdzić, czy takie praktyczne meble nie pomogą też w stworzeniu przyjemnego miejsca do rekreacji dla całej rodziny na Waszym balkonie, tarasie lub w ogrodzie.