Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Mieszkania na sprzedaż – podstawowe błędy właścicieli

Mieszkania na sprzedaż – podstawowe błędy właścicieli

Mieszkania na sprzedaż – podstawowe błędy właścicieli

Wystawiając mieszkania na sprzedaż w Zgierzu, Łodzi czy jakimkolwiek innym mieście, trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach. Wielu właścicieli bowiem popełnia błędy, które spowalniają proces. Niektóre oferty wiszą przez to całymi latami, a potencjalni klienci omijają je szerokim łukiem. Nie musi tak być. W niniejszym artykule opiszemy kilka podstawowych błędów podczas sprzedaży mieszkania oraz podpowiemy, jak ich skutecznie uniknąć.

Czy zdjęcia nieruchomości mają wpływ na sprzedaż?

Zaskakująco wielu właścicieli nieruchomości w Polsce nie przywiązuje należytej wagi do jakości materiałów wizualnych. Oferta mieszkaniowa na rynku wtórnym traci przez to swój potencjał. Zdjęcia i filmy mają ogromny wpływ na potencjalnego klienta. Dlaczego? Ponieważ wzrok to podstawowy zmysł człowieka. Wszyscy bardzo na nim polegamy. Przeglądając mieszkania na sprzedaż, np. w Zgierzu (https://kazo.pl/mieszkania/zgierz), zdjęcia dosłownie rzucają nam się w oczy. Z naszej strony występuje reakcja zwrotna i to może przeważyć nad tym, czy klikniemy daną ofertę, czy też nie. W związku z tym nieatrakcyjne, zrobione w pośpiechu zdjęcia pogarszają szanse sprzedaży nieruchomości.

Czy to znaczy, że trzeba wynająć fotografa? Niekoniecznie. Wystarczy wykorzystać potencjał lokalu. Słoneczne mieszkanie w centrum miasta ma sporo naturalnego światła, a i widok za oknem można dobrze spożytkować. Jeśli na zewnątrz jest dużo zieleni, warto zrobić to tym bardziej. Dziś dobre zdjęcia można wykonać smartfonem. Niestety błędy przy sprzedaży mieszkania wiążą się często z tym, że zdjęcia są przesadne. Właściciele wykorzystują meble we własnej aranżacji, które nie są częścią oferty. Za pomocą programów komputerowych wzmacniają też pewne cechy. Nie należy tego robić.

Kompleksowy remont a stan faktyczny

W trakcie sprzedaży mieszkanie wykończone ma znacznie większą wartość, to fakt. Rynek nieruchomości jest pełen konkurencji. Najtańsze mieszkania na sprzedaż często przegrywają z droższymi, ponieważ trzeba włożyć sporo wysiłku, aby je wyremontować. Dlatego właściciele niekiedy pozwalają sobie na pewne nadużycia...

Zarówno w ogłoszeniach, jak i podczas oglądania lokalu potencjalny kupiec ma ograniczone możliwości, aby dokładnie sprawdzić wszystkie szczegóły. Sprzedawcy to wykorzystują i niekiedy rzeczywiście udaje im się zmylić klienta. Ten dopiero po jakimś czasie przekonuje się, że nowa lampa na suficie to tylko kamuflaż dla instalacji elektrycznej, która jest tak przestarzała, że aż niebezpieczna. To bardzo nieodpowiedzialne, a jednak co poniektórzy są gotowi na takie praktyki. W końcu wyremontować całkowicie trzypokojowe mieszkanie to dość spory koszt. Warto jednak się na to zdecydować.

Tuszowanie niedoróbek, fuszerki budowlanej i jakichkolwiek wad lokalu jest poważnym błędem. W niektórych przypadkach takie sytuacje kończą się w sądzie. Uczciwe podejście do sprawy jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Szczerość generuje zaufanie. Stan faktyczny wpływa na ceny mieszkań, ale otwartość w tej kwestii pozwala na szybszą sprzedaż. Dzięki temu można też uniknąć późniejszych zażaleń.

Tanie mieszkania na sprzedaż, czyli kiepski tytuł ogłoszenia

Jeśli 2-pokojowe mieszkanie znajduje się w zabudowie szeregowej, należy te dane uwzględnić w tytule. Błędy przy sprzedaży mieszkania często dotyczą źle dobranych informacji. Tytuły ogłoszeń są zbyt ogólnikowe i niczego nie wnoszą. Innym razem są strasznie długie i zawierają zbyt dużo szczegółów, których miejsce jest w opisie. Bez względu na to, czy chodzi o mieszkania na sprzedaż w Piaskowej Górze (https://kazo.pl/mieszkania/piaskowa-gora) albo Lublinie, tytuł powinien być krótki, acz treściwy. Potencjalny nabywca dokładnie wie, czego chce. Trzeba go więc na to nakierować.