Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Masz psa w domu? Możesz potrzebować dodatkowej polisy!

Masz psa w domu? Możesz potrzebować dodatkowej polisy!

Pies to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych zwierząt, które można spotkać w polskich domach. Często czworonóg spędza większość czasu w domu lub w mieszkaniu. Niestety zdarza się, że pupil wyrządza w nieruchomości znaczne szkody. Może także zostać skradziony podczas włamania czy nawet otruty. Warto się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami, w tym wykupić wcześniej dodatkową polisę. Dowiedz się więcej.

Jak ubezpieczyć psa?

Interesuje Cię ubezpieczenie ukochanego psa na wypadek różnych, nieszczęśliwych sytuacji? Taką ochronę możesz uzyskać, jeśli kupisz polisę mieszkaniową i rozszerzysz ją o zdarzenia dotyczące zwierząt domowych.

Większość towarzystw wlicza pupili do „ruchomości domowych”. Dzięki temu można zyskać wsparcie, np. jeśli czworonóg:

  • zostanie poszkodowany lub straci życie w wyniku pożaru, włamania czy uderzenia drzewa w nieruchomość;
  • będzie musiał zostać uśpiony w wyniku poważnych konsekwencji zdrowotnych po nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło na terenie nieruchomości;
  • zostanie otruty przez osobę trzecią.

Po tych zdarzeniach towarzystwo wypłaci stosowne odszkodowanie na pokrycie wszystkich niespodziewanych wydatków.

Jednak to nie jedyne ubezpieczenie psa, jakie można znaleźć na rynku. Możesz wykupić także np.:

  • NNW psa — taka polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków jest oferowana np. przez Generali. Instytucja wypłaci rekompensatę, jeśli stracisz swojego pupila w wyniku choroby lub nieszczęśliwego wypadku. Ponadto, jeśli w trakcie trwania umowy zdrowie psa się pogorszy, towarzystwo może Ci przekazać pieniądze np. na pokrycie kosztów leczenia u weterynarza. Dzięki temu zapewnisz swojemu czworonogowi najlepszą opiekę, na jaką zasługuje;
  • Home Assistance — w ramach tej polisy towarzystwo może zorganizować opiekę dla psa, jeśli np. trafisz do szpitala w wyniku nieszczęśliwego wypadku i nikt nie będzie mógł zająć się pupilem. Dodatkowo instytucja pokryje koszty wsparcia. Warto jednak pamiętać, że ta pomoc jest objęta licznymi ograniczeniami i zazwyczaj jest dostępna przez 2-3 do kwoty 150-200 zł za każdy dzień.

Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu siebie od wszelkich szkód, jakie może wyrządzić pupil.

Jakie ubezpieczenie dla właściciela psa?

Zdarza się, że pies źle zareaguje na czyjś dotyk i np. ugryzie przechodnia. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby pupil zniszczył czyjąś własność, np. podczas zabawy czy ataku. Za szkody, które wyrządzi pies, trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Można jednak uniknąć takiego wydatku, jeśli wcześniej wykupisz OC w życiu prywatnym.

To dobrowolne ubezpieczenie, które jest oferowane zazwyczaj jako rozszerzenie podstawowej polisy mieszkaniowej. Chroni od odpowiedzialności cywilnej za straty, które poniosły osoby trzecie w wyniku działalności pupila. W rezultacie, gdy zwierzę wyrządzi komuś krzywdę, osoby poszkodowane otrzymają stosowne odszkodowanie. Pieniądze mogą zostać wykorzystane np. na pokrycie kosztów wizyty u lekarza, leczenia związanego z ugryzieniem czy zakupu nowych ubrań, telefonu itp.

OC w życiu prywatnym przydaje się nie tylko, gdy masz psa. Ta polisa chroni Cię przed odpowiedzialnością za wszystkie nieumyślne działania, przez które ucierpiały osoby trzecie. W rezultacie towarzystwo może wziąć odpowiedzialność, jeśli np.:

  • pęknie wężyk w Twojej pralce, przez co zalejesz mieszkanie sąsiada,
  • podczas prowadzenia roweru po parkingu zarysujesz czyjeś auto,
  • zniszczysz wyposażenie hotelu przez przypadek,
  • wyrządzisz komuś krzywdę podczas rekreacyjnej gry w piłkę,
  • potrącisz pieszego podczas jazdy hulajnogą elektryczną.

Ponadto OC w życiu prywatnym chroni Cię przed skutkami finansowymi działań Twojego dziecka. Jeśli maluch np. zbije szybę w oknie podczas gry w piłkę, towarzystwo weźmie na siebie odpowiedzialność za to i wypłaci poszkodowanym rekompensatę.

Gdzie znaleźć ubezpieczenie psa?

Chcesz chronić swojego pupila ze wszystkich sił? Znajdź ubezpieczenie psa na rankomat.pl. Aby poznać oferty, wejdź na tę stronę i otwórz kalkulator polis. Ma on postać prostego, czytelnego formularza, w którym znajdują się pytania o mieszkanie lub dom, które zamierzasz zabezpieczyć.

One dotyczą m.in. roku budowy, powierzchni obiektu, formy własności, lokalizacji, sposobu korzystania z nieruchomości, a także Twojej dotychczasowej historii ubezpieczenia. Dzięki temu towarzystwo może obliczyć potencjalne ryzyko objęcia ochroną konkretnego lokalu czy budynku.

Jeśli chcesz ubezpieczyć zwierzę, pamiętaj, aby zaznaczyć w formularzu, że umowa ma dotyczyć nie tylko murów i stałych elementów, ale także wyposażenia. Zwróć również uwagę na zakres polisy. Podstawowe ubezpieczenie zabezpieczy pupila tylko od zdarzeń losowych. Możesz rozszerzyć ochronę o kradzież i powódź. Dzięki temu, gdy stracisz zwierzę w wyniku wspomnianych wydarzeń, towarzystwo wypłaci rekompensatę za poniesione szkody. Na tym etapie możesz także zdecydować, czy chcesz kupić OC w życiu prywatnym.

 

Nie ryzykuj! Nawet najlepiej wychowany pies może wyrządzić komuś krzywdę, za którą poniesiesz odpowiedzialność. Kup ubezpieczenie i nie martw się o finansowe konsekwencje zachowania pupila.