Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Elegancka armatura łazienkowa na miarę Twoich potrzeb

Elegancka armatura łazienkowa na miarę Twoich potrzeb

Elegancka armatura łazienkowa na miarę Twoich potrzeb

Chcesz, aby twoja łazienka stała się miejscem, w którym naprawdę możesz odpocząć i zrelaksować się? Chcesz, aby była wygodna, bezpieczna, ładna i służyła ci przez wiele następnych lat? Zależy ci, aby kupić umywalki i zlewy łazienkowe najlepszych producentów? Jeżeli tak, powinieneś być świadom, jak ważna jest armatura łazienkowa. Umiejętnie wybrana odwdzięczy ci się trwałością, niezawodnością i nieprzemijającym wyglądem przez wiele kolejnych lat. Czym się kierować, gdy kupujemy armaturę łazienkową? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w tym artykule.

Baterie umywalkowe i wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć

Jest to jeden z najczęściej używanych sprzętów w każdej łazience. Każde mycie rąk oznacza otwarcie i zamknięcie baterii. One same mogą być podzielone na baterie umywalkowe i ścienne. Decydując się na zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:

  • kształt baterii — prostokątne nowoczesne, zaokrąglone klasyczne;

  • długość wylewki — jeśli umywalka jest duża, wylewka powinna być proporcjonalna do niej;

  • system mieszania wody — dwa oddzielne pokrętła lub jedna centralna głowica.

Wysokiej jakości baterie wykonuje się ze stali nierdzewnej, łatwej do utrzymania w czystości, odpornej na działanie kamienia i rdzy i oferującej nowoczesny design, pożądany w każdym domu.

Jakie wanny do łazienki wybrać?

Co jest lepsze — wanna czy kabina prysznicowa? Tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie obu rzeczy w jednej dużej łazience. Niestety w wielu przypadkach nie jest to możliwe, a przyczyną jest niewystarczającą wielkość tego pomieszczenia.

Jakie komfortowe wanny łazienkowe można wybrać?

  • Wanna stalowa wolnostojąca — najbardziej klasyczna wanna, pozwalająca urządzić łazienkę w stylu retro. Dostępna najczęściej jako biała armatura łazienkowa, z możliwymi dodatkami w kolorze złotym.

  • Wanna akrylowa narożnikowa — bardzo ciekawe i chętnie wybierane rozwiązanie do małych łazienek. Wanna przeznaczona do zabudowy w narożniku, optymalnie wykorzystująca dostępną w niej przestrzeń.

Z czego produkuje się wanny łazienkowe?

Istnieją trzy popularne materiały do produkcji wanien łazienkowych. Jest to akryl, stal oraz porcelana. Najtańsze są oczywiście wanny akrylowe. Lekkie, wytrzymałe, proste w montażu i dostępne w wielu wymiarach i kształtach. Następne w kolejności są wanny stalowe emaliowane. Kilkadziesiąt lat temu obecne były w łazience każdego domu i mieszkania. Dziś prezentują znacznie wyższy standard wykonania i bardziej urozmaicone wzornictwo. Porcelanowe wanny do łazienki to kolejna grupa produktów, bardzo ciekawa pod kątem wykonania. Oprócz klasycznej bieli, dostępne są także w kolorze czarnym. W ostatnim czasie  czarna armatura łazienkowa bije rekordy popularności i jest chętnie kupowana przez wielu inwestorów. Szczególnie dobrze prezentuje się z dodatkiem złota, srebra i naturalnego kamienia, np. marmuru.

Biała armatura łazienkowa, czyli zlewy do łazienki

Chcąc uzyskać modny wygląd łazienki, warto rozważyć zakup zlewów i umywalek nablatowych. Są to specjalnie zaprojektowane produkty, przeznaczone do umieszczenia na blacie, a następnie podłączenia odpływu do syfonu ukrytego wewnątrz szafki. W odróżnieniu od klasycznych zlewów i umywalek mają bardziej nowoczesny wygląd i są optycznie lżejsze. Kolor biały, mimo występowania także innych kolorów, nadal jest chętnie kupowany. Dlaczego? Ponieważ dowodzi on czystości i higieny, której oczekujemy od każdej łazienki. Alternatywą dla białej porcelany są produkty wykonane z bezpiecznego szkła, odpornego na uszkodzenia mechaniczne.