Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Jak zrobić stół drewniany?

Jak zrobić stół drewniany?

Urządzanie mieszkania lub remont pomieszczeń to czas, w którym pojawia się niepowtarzalna możliwość wymiany starych mebli na nowsze modele. Do podstawowych elementów wyposażenia każdej nieruchomości zaliczają się kanapy, szafy, krzesła. W żadnym domu nie może zabraknąć stołu! Jest on centralnym miejscem jadalni, często trafia także do salonu i kuchni. Zastanawiasz się, jak zrobić stół drewniany? Dowiedz się, jak wygląda jego wykonanie w kilku krokach. Przekonaj się, że warto zamówić stół drewniany na wymiar w profesjonalnej stolarni.

Jak zrobić drewniany blat i nogi stołu?

Pierwszym krokiem jest staranne zaprojektowanie stołu, czyli określenie jego wielkości, kształtu i rodzaju drewna, z którego ma być wykonany. Niezbędne jest przygotowanie desek o odpowiedniej długości, szerokości i grubości. Blat drewnianego stołu powstaje jako efekt połączenia ze sobą przygotowanych wcześniej elementów. W celu uzupełnienia wszystkich powstałych szpar wykorzystuje się specjalną szpachlę do drewna. Następnie należy usunąć nierówności przy zastosowaniu papieru ściernego – dzięki temu możliwe jest uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni blatu. W końcowym etapie pokrywa się stoły drewniane lakierem zabezpieczającym.

 

Stół drewniany nie może powstać bez mocnych i trwałych nóg. Mogą one również być zrobione z drewna lub metalu. Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie wysokości – inna będzie dedykowana stolikom kawowym, a inna meblom przeznaczonym do jadalni. Przy zastosowaniu odpowiednich wkrętów i kleju możliwe będzie połączenie blatu i nóg – tak powstanie stół drewniany.

Stół drewniany na wymiar – zamów niepowtarzalny mebel do swojego domu!

Niektórzy właściciele nieruchomości kupują gotowe stoły drewniane w sklepach meblowych, a inni chcą przygotować je samodzielnie z dostępnych materiałów. Doskonałym rozwiązaniem jest stół drewniany na wymiar, który może dla Ciebie przygotować stolarz! Tę opcję polecamy szczególnie osobom, którym nie udało się znaleźć mebla dostosowanego do ich potrzeb lub metrażu pomieszczenia. Stół drewniany na wymiar zostanie wykonany z wybranego rodzaju drewna, o odpowiedniej grubości, szerokości i długości. Dobrze wyposażona stolarnia jest miejscem, w którym powstają niepowtarzalne stoły drewniane, tworzone według indywidualnych projektów klientów. Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy, która zajmie się realizacją twojego zamówienia, poznaj kompleksową ofertę McKapka – zyskasz:

  • wsparcie na etapie projektowania,

  • fachową obsługę,

  • terminowe wykonanie.

Wyposaż swoje mieszkanie w wytrzymały i elegancki stół drewniany!