Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne do domu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne do domu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi wewnętrzne do domu?

Wybór drzwi wewnętrznych wbrew pozorom nie jest najprostszym etap prac remontowych. Niezależnie od tego czy zakup wynika z prowadzonego w mieszkaniu remontu czy też wiąże się z kompletowaniem wykończenia nowego mieszkania, powinien uwzględniać zarówno cechy funkcjonalne, jak i estetyczne produktu. Modne drzwi wewnętrzne to takie, które wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne, ale również są spójne ze stylem wnętrza. Powinny być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia. Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe, drzwi lewe czy może jednak drzwi prawe? Jakie drzwi wewnętrzne wybrać, aby idealnie komponowały się z wnętrzem?

Jak kupić drzwi wewnętrzne szyte na miarę własnych potrzeb?

Asortyment drzwi wewnętrznych z ościeżnicą jest bardzo szeroki na rynku. Najlepsi producenci starają się dopasować do indywidualnych potrzeb swoich klientów, aby zagwarantować im duży wybór. Jedną z pierwszych decyzji, którą należy podjąć podczas zakupu danego modelu jest dookreślenie preferencji jeśli chodzi o skrzydła drzwiowe. Czy mają to być np. drzwi jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe czy może jednak drzwi przesuwne? Te ostatnie świetnie sprawdzą się szczególnie na większych powierzchniach mieszkalnych do dużego salonu lub jadalni. Istotnym parametrem jest również wskazanie kierunku otwierania. Do pomieszczeń, w których znajduje się spora ilości mebli, ze względów praktycznych, najczęściej wybiera się drzwi otwierane na zewnątrz.

Istotne parametry drzwi wewnętrznych

Przy zakupie drzwi wewnętrznych należy także zadecydować o tym czy mają to być drzwi pełne czy może jednak przeszklone. Zarówno jeden, jak i drugi model, cieszy się dużą popularnością. Drzwi ze szklanym elementem świetnie pasują do pomieszczeń łazienkowych, ale i kuchni czy jadalni. Dzięki nim, wnętrze optycznie się powiększa i jaśnieje. Natomiast modele pełne, stanowią świetne uzupełnienie przestronnych powierzchni. Sprawdzą się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i w klasycznym stylu.

Jak dopasować drzwi do wnętrza?

Wybierając drzwi wewnętrzne z ościeżnicą należy również je dopasować do aranżacji konkretnego pomieszczenia. Zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i klasycznych, każdy element wykończenia stanowi jego niezbędną część. Drzwi to bowiem wartościowy dodatek estetyczny przestrzeni. Muszą odpowiadać funkcji i charakterowi danej przestrzeni. Innymi cechami rządzą się bowiem modele do łazienki, a innymi do kuchni czy sypialni. Wybrany kolor drzwi dobrze jest zestawić z barwą stolarki okiennej, a także dopasować do podłogi i ścian. W modernistycznych aranżacjach ciekawie wyglądają kompozycje zbudowane na kontrastach. Oryginalnym połączeniem jest zestawienie intensywnych barw drzwi z dębowymi stonowanymi panelami podłogowymi. Natomiast w przypadku klasycznych aranżacji, bezpiecznym rozwiązaniem będą nowe drzwi w zbliżonych odcieniach kolorystycznych do podłóg oraz ścian. W salonach DDD Dobre Dla Domu można bez problemu wybrać drzwi wewnętrzne dopasowane do konkretnych potrzeb z uwzględnieniem indywidualnego stylu wnętrza, ale i oczekiwań z punktu widzenia parametrów technicznych.

Drzwi wewnętrzne do domu z montażem

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest próba samodzielnego montażu drzwi. Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, decyduje się na montaż drzwi we własnym zakresie, co bardzo często kończy się nieodpowiednim ich dopasowaniem, a w konsekwencji przekłada się na trwałość i wytrzymałość kupionego produktu. Wbrew pozorom koszty związane z usługą montażu nie są wysokie, a gwarantują precyzję i profesjonalną realizację. Dodatkowo w salonach DDD Dobre Dla Domu, decydując się na zakup drzwi z autoryzowanym montażem, można liczyć na ofertę specjalną. Dzięki czemu ostateczna cena realizacji zamówienia z montażem, będzie niższa.

W poszukiwaniu drzwi wewnętrznych warto skierować swoją uwagę ku salonom meblowym, posiadającym zróżnicowaną ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Wybór odpowiedniego modelu powinien być przemyślany pod kątem parametrów technicznych, jak i estetyki. Decydując się na konkretne drzwi, należy mieć na uwadze ich styl, ale również jakość, będącą gwarancją wytrzymałości.