Ta strona używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.  Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Szafki na buty – wszystko w porządku i zawsze do pary!

Szafki na buty – wszystko w porządku i zawsze do pary!

Akcje promocyjne i wyprzedaże bywają skuteczną zachętą do kupowania kolejnych par obuwia, które najczęściej znajdują miejsce w przedpokoju lub korytarzu, by w razie czego od razu można było po nie sięgnąć. Jednak ciąg sandałów, balerin, mokasynów, traperów i kozaków ustawionych pod ścianą zdecydowanie psuje estetykę wnętrza. Jeśli nie możesz poradzić sobie z narastającym chaosem obuwniczym, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szafki na buty

Szafki na buty jako najlepszy sposób przechowywania obuwia 

Cieszące się coraz większym zainteresowaniem szafki na buty z powodzeniem uzupełnią wyposażenie domu i pozwolą „wyprowadzić” buty z garderoby. Dzięki temu w szafie zwolni się przestrzeń na dodatkowe ubrania, a buty znajdą się w specjalnie zaprojektowanym do ich przechowywania miejscu. Szafka na buty to nie tylko mebel z misją. Projektanci zadbali także o jego estetyczny wymiar. Duży wybór różnorodnych szafek bywa jednak kłopotliwy, dlatego warto wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę. Zanim wybierzesz konkretny model:

  • sprawdź funkcjonalność szafki,
  • dowiedz się, z jakich materiałów szafka została wykonana, ma to bowiem wpływ trwałość tego mebla,
  • oceń pojemność,
  • zwróć uwagę na design i dopasowanie do stylu mebli, które masz już w przedpokoju. 

Szafki na buty – jak wybrać, na co zwrócić uwagę? 

Wygodne w użytkowaniu i zróżnicowane pod względem formy i stylu szafki i półki na buty można znaleźć na stronie https://tohurt.pl/81-polki-na-buty. Jeśli nie wiesz, jakimi kryteriami się kierować, poniżej przedstawiamy kilka z wielu typowych kryteriów wyboru, którymi kierują się klienci poszukujący odpowiedniego modelu szafki lub półki na buty.

Wybór szafki do małego przedpokoju 

Do pomieszczeń o małej powierzchni, a zazwyczaj właśnie takie są przedpokoje, poleca się płytkie, ale zarazem wysokie szafki z uchylnymi drzwiczkami. Dwu-, a tym bardziej trzypoziomowa szafka z powodzeniem pomieści buty należące do wszystkich domowników. Należy także wziąć pod uwagę to, ilu użytkownikom będzie służył mebel, a co za tym idzie, ile butów jest do przechowania. 

Szafki na buty dopasowane do rodzaju przechowywanego obuwia

Rozglądając się za szafką na buty, warto wziąć pod uwagę rodzaj przechowywanego obuwia. Szpilki czy półbuty z reguły mieszczą się w każdej szafce. Więcej kłopotu mogą sprawiać botki oraz kozaki. Nie dość, że zajmują znacznie więcej miejsca, to dodatkowo przed umieszczeniem w środku, wymagają umiejętnego złożenia. Upychanie butów na siłę nie jest dobrym pomysłem. 

Szafki na buty – modele w różnych stylach i kolorach

Szafka na buty według niektórych powinna do pomieszczenia pasować nie tylko rozmiarem, ale i wyglądem. Na szczęście przedpokój jest zazwyczaj umeblowany dość skromnie pod względem liczby elementów, więc nietrudno będzie dopasować ten mebel do pozostałych. Mimo tego warto zwrócić uwagę na kolor ścian, sposób wykończenia podłogi czy znajdujące się w przedpokoju dekoracje. Nie należy zapominać, że pomieszczenie to jest wizytówką domu, więc znajdujące się w nim elementy powinny współgrać i tworzyć nie tylko praktyczną, ale też atrakcyjną wizualnie przestrzeń. 

Ile kosztuje szafka na buty?

Biorąc pod uwagę inne meble kupowane do domu, szafki na buty nie powinny być dużym wydatkiem. Ich ceny zależą od producenta, materiałów użytych w produkcji, jakości wykonania, wielkości oraz stylu. W ToHurt dobrej jakości szafkę z drzwiczkami można kupić w cenie nieprzekraczającej kwoty 200 zł. W czasie promocji można taki mebel nabyć jeszcze taniej. Warto zatem rozejrzeć się za funkcjonalnym modelem pasującym wizualnie do wnętrza i znajdującego się w nim wyposażenia.